Memory Palace

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Стаття про те, як запам’ятати список продуктів чи свою дипломну роботу

Memory Palace — це не магія Voodoo, а візуальна та асоціативна техніка для запам’ятовування величезної кількості інформації. Мудро звучить, чи не так? Цією супертехнікою користувалися ще 2000 років тому давні греки та римляни. Тоді мовці могли говорити годинами без жодної заминки та допомоги презентацій Power Point.

Немає різниці, що ви збираєтесь запам’ятовувати: номери телефонів чи екзаменаційні білети. Все що вам потрібно — це кімната, почуття гумору і трохи терпіння.

П’ять кроків, як побудувати власний Memory Palace:

  • Перш за все, виберіть локацію яку ви добре знаєте. Це може бути ваша квартира, двір, дорога додому чи кав’ярня. Головне, щоб ви могли детально відтворити це місце у себе в голові. Бажано якщо це буде не вся квартира (дім), а лише певна її частина.
  • Уявіть собі весь шлях: ви відчиняєте двері, спотикаєтесь об чиїсь черевики, вішаєте ключ на гачок і так далі.
  • Визначте характерні для цієї кімнати предмети. Наприклад кухня — круглий стіл, холодильник, посуд. Ці предмети стануть вашими основами, до яких ви будете кріпити інформацію.

  • «Сфотографуйте» всі ці предмети. Закрийте очі і намагайтесь відтворити кімнату якомога детальніше. Якщо вам потрібно, пройдіться кімнатою вголос промовляючи всі ці предмети. Повторюйте цю вправу доти, доки ви з легкістю не перенесетесь у ваш Memory Palace.
  • Тепер час магії. Спробуйте спочатку потренуватись на простих речах (наприклад, список продуктів чи to-do list на сьогодні). Якщо, наприклад, вам треба не забути відправити важливий лист — ваше завдання створити міцну асоціацію між вашим справами і одним із предметів у вашому Memory Palace. Закрийте очі і увійдіть у свій Palace, детально уявляючи всю кімнату. Чим абсурдніша і кумедніша буде асоціація, тим легше вам буде її запам’ятати. Наприклад, уявіть, що цей важливий e-mail ви відправляєте у смітник на вашій кухні, ніби це портал у інший світ. Get it? І так продовжуєте далі. З часом ви зможете ускладнювати завдання і запам’ятовувати частини великих текстів.
  • Час від часу навідуйтесь у свій Палац. Наводьте чистоту і блиск. Головне правило — це не безцільно згадувати частини вашої кімнати, а наче подорожувати нею. Від предмету до предмету.

Якщо ти замість підготовки до екзмену (вирізання шпаргалок) подорожував своїм Палацом — розкажи нам про свій experience у коментарях.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.