Як правильно читати книги?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Шкода що в школі нас не навчають як правильно сприймати і запам’ятовувати інформацію. Багато вчителів вважають, що студенти повинні читати підручники від початку до кінця і інформація назавжди має відбитись у їхніх головах. 

•    •    •

Усі ми читаємо книжки. Але чи пам’ятаємо ми їх зміст через деякий час? Ми можемо згадати інформацію асоціативно чи фотографічно. Але як найкраще організувати сам процес запам’ятовування?

Система SQ3R

Техніка направлена на засвоєння та запам’ятовування текстів. Вона допомагає отримати максимальну користь від прочитаного, структурувати, осмислити, знайти і запам’ятати інформацію. За розумною назвою SQ3R ховається простий але ефективних підхід. Ця система працює як метод розуміння текстів і є акронімом п’яти кроків.

Survey • Question • Read • Recite • Review

Інструкція:

Survey/ Огляд. Бігло перегляньте інформацію чи книгу щоб отримати загальне враження. Проскануйте поглядом назву, заголовки, підзаголовки, початки та кінцівки розділів, виділені слова. Сформуйте свою думку про текст. Якщо він вам не потрібен – закінчіть на цьому кроці.

Question/ Задавайте питання. Це допоможе вам чіткіше зрозуміти, що ви хочете отримати від прочитання текста і добре структуризувати інформацію для наступних кроків. Запишіть усі питання, які прийдуть вам на думку чи обставинами, які розбудили у вас бажання звернутись до тексту.

Read/ Прочитайте текст та зверніть увагу на частини, що можуть мати відповідь на ваші питання. Під час читання робіть помітки, фіксуйте ключові слова, малюйте Mindmaps щоб зафіксувати найважчу інформацію.

Recite/ Згадайте. Закінчивши розділ згадайте ключові факти описані в ньому чи відповіді на ваші питання. Це можна зробити письмово чи усно, але важливо — своїми словами. Це допоможе краще організувати матеріал.

Review/ Перегляньте. Огляд тексту може проходити в формі перечитування, перегляду нотаток та карт ідей, обговорення ідей та їх переказ.

Звичайно, дані кроки це лише шаблон. Додавайте техніки та діліться із нами своїм досвідом!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.