Особистий досвід: здаємо екзамен

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

В процесі підготовки людина швидко втрачає контроль. Багато людей незадовго до екзамену переживають що вони замало вивчили або засвоїли матеріал неправильно. Але ґрунтовна підготовка є не такою важкою, якщо слідувати наступним крокам:

Я знаю про екзамен все

Чітко розуміти потрібний обсяг матеріалу і мати план щодо його вивчення. Складіть список тем, до яких ви маєте бути готовими. Корисним буде обмеження матеріалу і його підготовка саме до тих чи інших типів завдань. Добре володійте інформацією про завдання тесту чи екзамена. Ставте реалістичні цілі та вчіться крок за кроком.

Вчора. Сьогодні. Завтра

Плануйте вихідні та час загального повторення наперед. Останні дні належать перегляду пройдених тем або розв’язуванню тестових задач. Пам’ятайте про свої хобі. Продовжуйте займатись бігом чи танцями, зустрічайтесь із друзями. В іншому випадку організм занедужає, а ви втратите мотивацію.

Правильний підхід

Зазубрювання тривалістю в години немає жодної користі. При концентрації організм готовий ефективно сприймати інформацію не більше години. Із програмами типу Pomodoro (розробені також для смартфонів) контролювати час — легка задача. Розділяйте періоди навчання та відпочитку дзвінком таймера і робота буде продуктивною.

Вечірня прогулянка на свіжому повітрі розвіює розум. Тому використайте найближчий сквер чи парк для відпочитку перед сном. Ефект буде не лише у навчанні але і у здоров’ї.

За 2 чи 3 дні до екзамену влаштуйте собі вихідний на цілий день. Відпочиньте, проведіть час із задоволенням. Такий настрій залишиться до екзамену, ви будете впевненіші та спокійніші. За ці дні не вчіть нічого нового. За дослідженнями, матеріал не встигне засвоїтись лише за 48 годин.

Бути реалістом

Уникайте спілкування із колегами, однокласниками які панікують без причини. Вони уявляють собі контрольні як фільми жахів, коли ви ж маєте залишатись впевненими в особистому успіху. Уникайте також «всезнайок», які хизуються своїми знаннями. Непотрібно, щоб вони розхитували вашу віру в себе.

Чітко зрозумійте, що може статись у найгіршому випадку: якщо ви не отримаєте омріяний бал, світ не рухне. Ваше чудове життя продовжуватиметься далі і ви знайдете нові рішення. Сім’я та друзі не будуть вас за це принижувати та не покинуть. Екзамен може нездати кожен, але найкраще завжди зробити все, щоб сталось навпаки.

Перед екзаменом

Не виключайте сніданок із режиму дня. Недостача цукру в крові може призвести до втрати концентрації. Ось чому на екзамен рекомендують взяти чорний шоколад. Заплануйте достатньо часу на дорогу до локації. Але також не забагато: довге очікування перед аудиторією не зробить вас спокійнішим.

Залишайтесь позитивними. Сприймайте екзамен як можливість презентувати свої знання та довести оточуючим, що ви достойно попрацювали.

На екзамені

Не починайте давати письмові відповіді одразу. Прочитайте декілька разів завдання та відповіді пишіть акуратно. Використовуйте вільний час для спокійної перевірки. Запевніться також, що ви дали відповідь на усі питання (навіть на ті, що знаходяться на іншій стороні роздаткового матеріалу!)

Письмовий екзамен

На екзамені основне: залишатись спокійним. Хто може уважно переглянути усі питання та розуміти, де важкі а де легкі, здає тести без особливих затруднень. Правильно розділити час не є важко.

Усний екзамен

Найчастіше стденти переживають перед таким екзаменом найбільше. Але ж викладач — не монстр і ви також не безпомічні. Зрозумійте що викладач, така сама людина і використайте переваги активного спілкування над письмовою відповіддю. У розмові можна розвивати майстерність уникати непорозумінь і коригувати свої відповіді.

Перший плюс пункт ви завжди отримуєте за свій вигляд: важливо одягатись відповідно до події, бути ввічливим та пунктуальним. При привітанні дивіться викладачу в очі. Якщо ви не впевнені чи зрозуміли питання правильно — одразу попросіть іншого формулювання чи перефразування питання. Не допомагає? Тоді запитайте вголос про відповідь і будьте уважні. Легкий кивок колеги чи сміх з їхнього боку буде вам натяком до правильної відповіді.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.