Особистий досвід: 5 кроків до вивчення іноземної мови

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Англійська, німецька, іспанська, польська, грецька. До факту що знання мов безперечно важливе у сучасному світі переконувати не треба.

За рік вивчивши німецьку до рівня B2 і після того здобувши рівень C1 з англійської я на власному досвіді переконалась, що навчання може бути цікавим і захоплюючим. В цій статті я поділюсь кроками, з яких варто починати вивчати мову.

Duolingo

Ви точно зустрічати цю зелену іконку сови. Duolingo – безкоштовна, зрозуміла, цікаво побудована програма для вивчення іноземних мов. Саме з неї я починала вчити німецьку. Duolingo слідкує за регулярністю і побудована у формі гри, де ви здобуваєте бали. Важливо, що програма задіює різні навички і пропонує завдання на читання, письмо, аудіювання та говоріння. Із новим рівнем пояснюється нова граматика та додається ширший обсяг лексики. На даний момент українською мовою можна вивчати лише англійську, інші мови – англійською. Доступна он-лайн з комп’ютерів, планшетів та смартфонів.

О, великий і могутній… Youtube

Його ще називають телебаченням сучасного покоління. Канали з іншомовними блогерами лише сприяють нашому зануренню в мовне середовище. Для вивчення найбільш популярних особливо рекомендую канал Поліглот 16 з Петровим 7 мов / 16 занять для кожної. Викладач починає з азів пояснювати мову як систему групі студентів.

Ще один супер-корисний канал: Speak ASAP з Оленою Шипиловою. Окремо від різних по кількості годин курсів (з німецької, наприклад, є курс на 7 та 31 урок), Олена розказує багато цікавої інформації про те, як загалом вчити мову, на що при цьому звертати увагу. Я на досвіді переконалась, що ефекту навчання сильно сприяє доступне пояснення професійного викладача.

Журнали німецького видавництва Spotlight Verlag

Любов студента-філолога. Журнали видаються для вивчення 6 мовних напрямів: англійської, бізнес-англійської, німецької, французької, іспанської, італійської. Щомісяця публікуються актуальні статті на різні теми, маркуючи кожен текст рівнем, лексику якого він вміщує. Тим з вас, хто цінить якість поліграфії та зображень, дизайнерську розкладку обов’язково сподобаються журнали. Вони розраховані на користувачів мови рівнів А2 – В1+ (в Україні їх придбати важко, але по секрету, можна знайти в pdf 😉) і класно, що до кожного тексту є легенда, де нові слова мають транскрипцію та пояснення, а в кінці журналу є різні завдання та списки слів з найбільших статтей для вивчення.

Podcasts: навчання на ходу або коли замість музики ми слухаємо аудіо-передачі

Кажуть, щоб вивчити мову, потрібно бути у її середовищі. Так ось, подкасти дуже цьому сприяють. З німецьої рекомендую канали Deutsche Welle та Deutsch Perfect (актуальні теми розказані в повільному темпі, пояснення приказок …) З англійської я надаю перевагу каналам, які висвітлюють lifestyle тематику: Freakonomics, Monocle, Monocycle with Leandra Medine. Популярними також є новини типу CNN та BBC, де, до речі, з перших вуст можна почути новини про Україну та те, як до подій нашої країни ставляться у світі.

Репетитор (краще, ніж курси)

Чи можна самостійно вивчити мову? Особисто я в цьому сумніваюсь. Мова це та річ, у використанні якої повинен бути сторонній контроль. Особливо потрібна допомога в поясненні граматики та при вивченні фонетики – те, як правильно вимовляти звуки, ставити наголоси. З репетитором навчання йде швидше та якісніше, бо вчитель та учень концентруються на спільних задачах та обом зрозумілий темп.

Про те, як не лише почати але і продовжувати вивчати мову, тримати дисципліну читайте у наступних постах. 🍿

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.