Що таке Mindmaps і як з ними працювати?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ми хочемо бути продуктивними.  Завдань стає все більше, часу – менше. А ще, наші мрії «цього року я точно …» тільки залишаються в планах, знайомо? Коли ми думаємо не лінійно маючи в голові ідеї, завдання, потрібно відмовлятись від простих послідовних to do списків.

Візуалізація процесів мислення використовується людьми не одним століттям. Mindmap, діаграма думок, карта ідей. Це те, про що, нажаль, не розказують на уроках. Але без цього неможливо обійтись під час brain storm-y чи на шляху до реалізації цілі. В цьому пості ми розказуємо про прості і зрозумілі варіанти карт думок і кроки до їх написання. 

Але спочатку…

Якби ви довго досліджували певну сферу і після років роботи досягли успіху, ви б хотіли щоб про вас говорили? Так ось, знайомтесь – Тоні Бюзен. Консультант з питань освіти народжений у Великій Британії. Прихильник технології інтелект-карт та ментальної грамотності. Його книги «Modern Mind Mapping for Smarter Thinking», «The Speed Reading Book», «Use Your Head», «Master Your Memory» є бестселлерами у всьому світі. Саме завдяки йому і поширилась методика mindmapping.

Для організації інформації на інтелект карті нам потрібні папір та ручка/олівець/маркери.

Центральна фігура

Основа – базова, ключова, фундаментальна проблема або ціль – центральна тема. Вона повинна бути чітко зрозуміла і зафіксована. Ідея в свою чергу породжує багато інших, більш детальних, чітких та конкретизованих. Щось менше пов’язане із чимось більшим. Додамо графічну складову і ми зможемо вирішити будь-яку проблему або організувати майбутнє на 3, 6 місяців, рік або хоч все життя.

З допомогою mindmaps великі поняття розділяються на менші. Завдання на задачі, а мрії на кроки до їх втілення. Саме на останні треба покладати сили для досягнення основної мети чи розв’язання центрального завдання.

Далі рухаємось за годинниковою стрілкою (хоча це справа бачення).

Теми першого кола

Ключові категорії, заголовки, ступені, що мають відношення до теми. Цей процес брейн шторму дозволить вам самим зрозуміти пріоритетність тем, які літають в думках, а потім доповнити їх кроками чи деталями.

Друге коло

Тут починають формуватись ідеї, деталі, чіткі кроки.

Приклади гілок на тему саморозвиток:

  • Тема «Кар’єра» → виграти стажування → подати заявку → написати CV
  • Тема «Здоров’я» → пити 2 літри води в день → завантажити програму-нагадування на телефон
  • Тема «Фінанси» → економити кошти → слідкувати за витратами, записуючи їх в програму Spendee

Папір чи електронний редактор?

Вибір засобів залежить від ваших звичок. Дехто надає перевагу класичним записникам використовуючи моторику рук, коли іншим людям зручніше відкрити програму на ноутбуці.

Декілька хороших редакторів тут:

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.