Power Nap – чи справді сон лише для малюків?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відсутність сну почала асоціюватися із успіхом і жагою до перемоги. Чи потрібен нам взагалі цей сон?

«Сон для слабаків», – кричали акули бізнесу позіхаючи і тремтячими руками випивали третій еспрессо ще опівдні. Сон перейшов із графи «необхідно для життя» у «висплюсь пізніше». Стало у тренді бути весь час «на кофеїні» і обговорювати зі своїми колегами чи однокурсниками скільки вже не спиш, хоча це можна легко підрахувати по кількості набряків під очима.

В середньому людина повинна спати від 7 до 9 годин за ніч, але більшість із нас не виконує і частини цього. Звісно, одна буремна ніч без сну перед екзаменом не змінить твоїх генів і в твоєму тілі не почнуться мутації, але якщо цей відсутність повноцінного сну набуде регулярності і ти будеш відпочивати менше 6 годин, нажаль, твій фізичний і ментальний стан погіршиться. За даними Американської Асоціації Сну, нестача сну може призвести до появи надлишкової ваги, проблем із серцем, діабету і навіть смерті.

Якщо ти вважаєш,  що це просто перебільшення, поспостерігай за своїм станом впродовж дня. Якщо помічаєш що тобі постійно хочеться їсти (особливо солодощі), ти став занадто чуттєвим до життєвих проблем, погано сприймаєш інформацію і постійно забуваєш вдома телефон чи ключі, став незграбним і все валиться з рук – це дзвіночок, що твій організм страждає від хронічного недосипання і потрібно щось змінювати.

Щоб робота була більш ефективною, керівники відомих корпорацій (Google, Apple і т.д.) встановили на підприємствах капсули сну. В корпораціях вже давно практикують 20-ти хвилинний сон «Power Nap» – фізична і розумова підзарядка для тіла і розуму. Звісно, такий сон не замінить повноцінний відпочинок вночі, але дасть мозкові перепочити впродовж дня, відновитись і продовжити активну роботу. Такий короткий сон (20-25 хвилин) суттєво не вплине на нічний відпочинок і після нього людина не відчуває себе розбитою. Ці «Power Naps» можуть збільшити вашу продуктивність, покращити настрій, знизити рівень стресу і прискорити процес запам’ятовування, відтворення нової інформації.

Ефективні поради:

  • Стиште свого внутрішнього трудоголіка і запевніть його, що ця 20-ти хвилинна підзарядка зробить вас продуктивнішими і ви встигнете зробити навіть більше.  
  • Спробуйте «Power Nap» зранку або по обіді. Не варто експериментувати ввечері, щоб не зрушити внутрішній годинник.
  • Намагайтесь уникати важкої, жирної їжі з рафінованим цукром впродовж дня. Це полегшить процес засинання.
  • Знайдіть чисте, спокійне та добре провітрене місце для сну. Якщо немає можливості уникнути денного світла, одягніть на повіки пов’язку. 
  • Якщо вам заважає шум міста використовуйте додаток «Power Nap» (безкоштовно в iTunes). Програма має різні звуки природи та функцію будильника.
  • Найголовнішій пункт: не спіть більше 20 хвилин, в іншому випадку користі від вашої  «підзарядки» буде мало.

・・・

Якщо ж ви хочете досягнути комбо-ефекту вам потрібен «Coffee Nap». Вчені з Британії та Японії радять перед 20-ти хвилинним сном випити чашечку кави (еспресcо чи ice-coffee). Дослідження показали, що учасники експерименту у яких був «Coffee Nap» краще справилися із когнітивними завданнями та тестами на запам’ятовування інформації ніж ті, хто тільки випив каву чи лише дрімав.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.