IELTS: розуміти чи завчити?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Англіська без сумніву потрібна. Якщо цього факту нас навчали в школі, то чим більше ми пізнаємо світ, тим сильніше в цьому переконуємось.

Якщо почати здалеку: для схожих цілей є TOEFL і  IELTS. Обидва екзамени визначають рівень володіння англійською мовою. Хмм. Краще сказати – екзамени перевіряють, як вміло ви можете користуватись мовою в рамках тих чи інших завдань, не просто ваші знання. Результати визнаються інтернаціонально, а проводиться екзамен досить офіційно. IELTS в свою чергу існує двох типів: General – для іміграції та Academic – для навчальних цідей (програми обміну, практики, вступ до вишів за кордоном).

Те, що варто знати до початку екзамену:

Тест не оцінює ваше володіння мовою. Він визначає ваш рівень навичок її використання. Іншими словами: щоб добре здати тест, треба мати набиту руку на завданнях; знати, які є їх типи в кожній частині (слухання, читання, письмо, говоріння) і не роздумувати над тим, що від вас вимагається. На цьому екзамені  важлива кожна секунда.

•   •   •

(!) Якщо ви розраховуєте на хороший результат, то ніколи ніщо не буде таким важливим як вислів «Practice makes perfect». На тесті є ви і активний процес використання мови. В першій частині «Listening» – задіюються навички слухання, читання, письма. В другій «Reading»  – такі навички як skimming, scanning та locating information. Це вдосконалюється лише з практикою.

Важливість локації. Уся інформація про адресу та час надсилається за тиждень до екзамену. Приїдьте до місця проведення за день, запитайте, чи точно екзамен проводиться саме за цією адресою. У день тесту краще з’явитись за 30 хв до реєстрації. Прочитайте все, що написано на плакатах.

•   •   •

Не пийте багато води і кави (!) перед тестом. Якщо ви покидаєте аудиторію – втрачаєте час. А він і так на вагу золота, насправді. Виходити з аудиторії не рекомендуєтьс загалом, а забороняється коли читаються інструкції (перед кожною частиною), між частинами, а також за 10 хв до кінця кожної.

•   •   •

Говоріння приймають українці, а не native spreaker (why?).

•   •   •

Усі дані та відповіді заповнюються олівцем. Частину writing можна заповнювати як олівцем, так і ручкою. Для розписування ідей на чернетці часу майже немає, тому письмо також краще писати в бланку відповіді олівцем. Його, як гумку і ручку видають на екзамені.

Вчити нову лексику можна припинити за тиждень до тесту. А найкраще – за 21 день. Цей час варто витратити на повторення і активне використання вивченого. Але до того англійською потрібно себе оточити використовуючи усі засоби і чим раніше почнете робити це – тим краще. Адже: «Easy come – easy go». І правильно ставте кому: розуміти, ні зубрити.


Історія з життя. Інтернет – це безмежний ресурс. Відповідно прикладів тестів також є незліченна кількість.  Але яким може бути здивування, коли в ніч перед екзаменом youtube вирішує рендомно порекоменувати відео з виступу науковця, яка займається розробкою тестових завдань в Кембриджі. І вона на прикладах які важко не впізнати із закліканих сайтів розказує, що інформація там подана не за принципами IELTS. А приклади, змінені людьми, не відповідають реальним цілям тесту і можуть таки зводити з пантелику.

Висновок: використовувати для тренувань потрібно лише спеціально розроблену для цього літературу Cambridge.

•   •   •

У наступних матеріалах буде інформація про те, які саме джерела є ефективними при самопідготовці до IELTS.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

3 коментарів
    1. Привіт, Мар’яно! Дякую за коментар) У нас будуть статті на цю тему. Сподіваюсь, вони стануть у нагоді!

Залишити коментар

Your email address will not be published.