Прості речі, які кардинально відрізняють (не) українських студентів

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Відношення до навчання

У Європі не новина: школярі беруть «gap year» – рік без навчання після отримання атестата і починають подорожувати чи влаштовуються на роботу. І лише потім йдуть в коледж чи університет. Не дивно що середній вік європейського студента на перших роках навчання – 25 років. В такому віці людина зачасту чітко знає, в якому напрямку хоче розвиватись. А ступінь доктора наук завсім не обов’язкова – люди раціонально використовують свої сили та час.

Плагіат та списування

Ці фактори в європейських університетах регулярно контролюються. Письмові роботи провіряють спеціальні сканери – інформацію не можна списувати чи копіювати інформацію з Інтернета. За ці порушення можуть анулювати роботу або кредити за предмет.

 

Предмети на вибір

Україна приєдналась до Болонського процесу ще у 2005 році. (Від тоді, наприклад, ступені почали ділити на «бакалавра» та «магістра»). Однією із основних переваг такої філософії навчання – можливість студенту вибирати предмети та складати розклад самостійно. Є список обов’язкових, деякі з них рекомендовано пройти крок за кроком. Предмети альтернативної частини – Electives вільні для вибору. Із списків  IT-студенти можуть обирати класи джазу, а маркетологи – основи харчування.

Студентські організації

В Європі справді працюють і на відмінно. Студенти щосеместру сплачують мінімальний внесок і взамін мають можливість отримати інформацію будь-якого характеру: юридична підтримка, консультації щодо академ відпусток та навчання за програмою Erasmus, флаєри на заходи, ваучери та знижки в спорт зали і навіть організації мітингів та страйків.

Лаунж зони

Яке ж задоволення читати цікаву статтю в світлих, просторих кімнатах де є доступними резетки, безкоштовний швидкісний wifi та автомати з смачною (!) кавою та снеками. Повчитись, поспати, посидіти – що душі забажає. Усюди, на кожному поверсі, в кожному куті мають бути дивани та крісла.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

коментарі відсутні

Залишити коментар

Your email address will not be published.