Вольовий Характер

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 Як ми можемо заставити себе практикуватись? Звідки взятись драйву? Як збільшити свою відданість справі? Є поняття, яке визначається як пристрасть і наполегливість до довгострокових цілей. Grit. Або – вольовий характер.

 

На дивані сидять син і батько. Старший диктує слово за словом, коли хлопець намагається промовити кожне по-буквах. Він готується до Spelling Super Bowl – змагання у США, де учні по буквах презентують слова різного походження.

Він переміг, бо практикувався багато. І практика в будь-якій справі є життєво необхідна, якщо ми хочемо досягти чогось. Як факт – вона може бути важливішою за талант, із яким ви народились.

Спостерігаючи за успішними та не дуже учнями, вчені дійшли до висновку, що  намагання, цінується в учнях набагато більше, аніж природна здатність до навчання. Поняття «геній» сьогодні переоцінюється. У 21 столітті це не ті люди, що є інтелектуально обдарованими, проте ті, які намагаються перевершити свої природні можливості.  Не говорячи про великих світу цього: Моцарта чи Енштейна -геніальність вбільшості не досягається без прикладання зусиль. Вона заслуговується.

Наївно сказати, що немає людей, які б не хотіли мати більш вольовий характер. Проте що ми в силі зробити, щоб культивувати цю рису? Насправді немає причин, чого цим підходам не можна навчитись.

Основні 4 характеристики вольових людей:

Цікавість

Вольові особистості мають надзвичайно розвинутий інтерес та культивують речі, що заворожують увагу. Вони знайомляться з інформацією день за днем і прокинувшись через рік все ж залишаються зацікавленими у нових шляхах  розвитку їхніх інтересів. Ми можемо налаштувати себе на це. Промовте (або краще – занотуйте в щоденнику) зараз: «Я хочу бути особистістю, яка має інтерес до … » І тут пристрасть до речей стає має ставати на перше місце.

・・・

Але якщо її немає? Інколи це може навіть лякати. Справа полягає в тому, що вислів «слідувати пристрасті» є не повністю коректним. В даному випадку звучить, ніби це зовсім не абстрактне поняття, а реальна річ яка існує на нашій планеті і її потрібно знайти в саду під певним деревом. Але насправді щоб відчути натхнення, потрібно деякий час активно попрацювати. Змінювати підхід. Можливо пробувати нові методи.  «Passion exists, but it has to find you working, Pablo Picasso» (Натхення існує, але воно прийде, коли ти працюєш, – сказав Пікассо.) Простішого рецепту немає.

・・・

А що коли натхнення є, але лише до певного часу? Ми відчуваємо себе натхненними, а потім – делитантами. Відчуття ганьби і сорому не є ключами до розвитку. Прагенення до нового і те, що речі можуть надокучати – це в людській природі. Але якщо ми не хочемо залишатись делитантами – потрібно розвивати свої продуктивні звички. Спробуйте надати новго дихання старим речам! Нехай дослідження в університеті чи регулярне приготування суфле на кухні стануть по-новому захоплюючими. Саме це – характеристика вольових людей.

Практика

Цілеспрямована практика: щоб почати отримувати покращені результати в загальному варто зосередитись на практиці одного аспекту і розвивати його поступово. Це визначається як найбільш рутинна частина і саме через цей фактор  цікавість має стояти на першому місці.

Взято з інтерв’ю із рекордсменом США у вільному плаванні:

«Ти добився таких висот. Напевно – любиш практику?»

«Ви питаєте мене, чи я люблю прокидатись о 4 ранку, стрибати у холодний басейн і дивлячись на його дно пропливати кілометри на межі моїх фізичних можливостей з відчуттям того, що руки майже готові відпасти? Ні. Я цього не люблю. АЛЕ, я люблю  плавання загалом. Мене цікавить спорт і результат не так надихає, як процес загалом».

 

Надія  

Її не потрібно на певному етапі. Надію потрібно мати від початку і до кінця. Не залежно від того, на якому шляху ви знаходитесь, ймовірно вам будуть зустрічатись знаки типу «розворот» або «обережно, ремонт дороги». Надія – це вірування, що ви можете зробити крок, щоб вирішити пробеми на шляху до цілі. Це остання із компонентів, проте вона потрібна завжи: в певних мірах при різних умовах.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Валентина Головань

головний редактор сайту

2 коментарів

Залишити коментар

Your email address will not be published.